nowosciZaproszenia ślubne z personalizacją.
Ślub Kościelny 2020 w czasie pandemii musi być zorientowany na bieżące obostrzenia rządu. Wiele Par Młodych zmieniło swoje weselne plany, jednak obecnie organizacja tego typu uroczystości jest możliwa, nawet jeśli te mają odbywać się w nieco innych okolicznościach.

Ślub Kościelny - przebieg

Związane z koronawirusem obostrzenia zmuszają wiele Par do zawierania małżeństwa przy obecności skromniejszej liczby gości. Na przyjęciach weselnych w tym momencie może bawić się 150 gości, oczywiście przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności. Ograniczenie liczby gości w Kościele obecnie nie istnieje. Ważne jest jednak to, aby wszyscy goście i Para Młoda mieli na twarzach maseczki, a Komunia Święta była wydawana na rękę.

Ślub Kościelny - nowe zasady

Z początkiem 2020 roku zmienił się nieco przebieg ślubów Kościelnych. Przyszli małżonkowie nie będą już musieli odpowiadać na zadawane przez księdza pytania tak i nie. Kościół będzie zaś dokładniej weryfikował okoliczności, które mogłyby spowodować unieważnienie małżeństwa. Za zmiany odpowiedzialny jest Dekret ogólny Konferencji Episkopatu Polski o przeprowadzaniu rozmów kanoniczno-duszpasterskich z narzeczonymi przed zawarciem małżeństwa kanonicznego. Podczas spotkania w kancelarii parafialnej Pary Młode na pewno usłyszą pytania o dane osobowe, o to, czy małżeństwo zawierane jest z własnej woli i czy nie istnieje żadne przymuszenie ze strony rodziny i bliskich. Z pewnością pojawi się też zapytanie o możliwe okoliczności i przeszkody, które w przyszłości mogłyby zakłócać relacje małżeńskie.
Dostawa gratis od 190 zł
Dostawa gratis od 299 zł
Zwrot przez 14 dni
Zwrot przez 14 dni
Bezpieczne zakupy
Bezpieczne zakupy
99% poleceń na Ceneo
99% poleceń na Ceneo

Używamy cookies w celach funkcjonalnych, korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia

Zamknij