nowosciZaproszenia ślubne z personalizacją.

Obowiązki drużby i druhny
Druhny i drużbowie coraz częściej pojawiają się na naszych weselach. Do niedawna drużbą i druhną byli po prostu świadkowie. Dziś to się zmienia, ponieważ przyswajamy sobie zwyczaje zza oceanu. I tak druhen i drużbów może być na naszym weselu nawet kilkoro. Najczęściej są to siostry, bracia, a także najbliżsi przyjaciele. W trakcie ceremonii wyróżniają się wyglądem i towarzyszą parze młodej już na etapie przygotowań do ślubu. Bo bycie drużbą lub druhną, to nie tylko zaszczyt, ale też szereg obowiązków.

 

Zadania druhenDruhny, na czele ze świadkową powinny pomagać przy wyborze sukni ślubnej i dodatków do niej, przy adresowaniu i rozsyłaniu zaproszeń, a także przygotowują drobiazgi, które mogą okazać się niezbędne w czasie ceremonii lub wesela (chusteczki, tabletki przeciwbólowe, kosmetyki, niezbędnik krawiecki itd.). Druhny zajmują się również organizacją wieczoru panieńskiego. Wśród ich obowiązków może być pomoc w strojeniu kościoła i sali weselnej. Przed samym ślubem asystują w trakcie ubierania sukni ślubnej i szykowania się do uroczystości, a w trakcie ceremonii i wesela dbają o nienaganny wygląd panny młodej. Przed kościołem odbierają kwiaty, które wręczają goście podczas składania życzeń i zajmują się przypinaniem gościom kotylionów. Druhny asystują też przy sesji fotograficznej, szczególnie jeśli odbywa się ona w dniu ślubu. W trakcie oczepin uczestniczą w zabawie.

 

Obowiązki drużbówDrużbowie, w tym świadek, pomagają wybrać ślubny garnitur i dodatki, organizują wieczór kawalerski, dbają o transport gości na imprezę weselną, a w trakcie wesela czuwają nad tym, by na stole nie brakowało potraw, napoi i alkoholu. Zadaniem drużby jest też dopilnowanie, by pan młody nie zapomniał o obrączkach, a po wyjściu z kościoła załatwia przejścia przez „bramy ślubne” tworzone przez okolicznych mieszkańców. Drużba zajmuje się też zebraniem kopert i prezentów od gości i przewiezieniem ich w ustalone miejsce. Drużbowie mogą brać udział w strojeniu kościoła i sali, przygotowują rekwizyty i gadżety do zabaw weselnych i dbają o właściwą realizację scenariusza zabawy weselnej. Mogą też zająć się dekoracją samochodu.

Druhny i drużbowie mogą też pomyśleć o symbolicznym obsypaniu pary młodej płatkami róż lub konfetti po wyjściu z kościoła, pomagać gościom w znalezieniu swoich miejsc przy stołach, zachęcać gości do wpisywania się do pamiątkowej księgi i pomagać w wielu innych drobnych czynnościach.

 
Obowiązki drużby i druhnyObowiązki drużby i druhny 1
Dostawa gratis od 190 zł
Dostawa gratis od 299 zł
Zwrot przez 14 dni
Zwrot przez 14 dni
Bezpieczne zakupy
Bezpieczne zakupy
99% poleceń na Ceneo
99% poleceń na Ceneo

Używamy cookies w celach funkcjonalnych, korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia

Zamknij